×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

SPORDA BAޞARI BURSUNDAN YARARLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERDE

ARANACAK NİTELİKLER

1- Sporda başarı bursu başvuruları, Spor Kulübü ve Üniversite faaliyetlerimiz içinde yer alan branşlarda yapılacaktır.

2- Öğrenciler bu branşlarda üstün başŸarılı olduklarını belgelendirmesi gerekmektedir. Milli olanlar millilik belgesini, süper lig, birinci ve ikinci liglerde görev yapan sporcular da lisanslarının fotokopilerini seçmelerden önce Spor İşleri Şube Müdürlüğüne teslim edeceklerdir. Türkiye ve Avrupa’da derece yapmışlarsa bu başarılarını da aynı şekilde belgelendireceklerdir.

3- Sporda başarı bursu, o yıl ki başvuru ve ihtiyaca göre Üniversite yönetimince çeşitli oranlarda belirlenir.

4- Sporda başarı bursu, her yıl değerlendirilir. Sporcunun ve takımın başarısına göre burs miktarı arttırılabilir, eksiltilebilir veya aynı oranda kalabilir. Sporcunun akademik ortalamasıyla burs oranı artmaz veya eksilmez. Burs, öğrencinin tüm üniversite öğrenimi boyunca devam edebilir ancak, öğrenci üniversite veya spor kulübünün belirleyeceği tüm idmanlara, maçlara katılmak zorundadır. Öğrencinin geçerli bir mazereti olmadan devamsızlık yapması veya disiplin cezası alması durumunda bu burs kesilir. Öğrenci bunu peşŸinen kabul eder.

5- Sporda başarı bursundan yararlanmak isteyen tüm öğrenciler belgeleriyle birlikte Spor İşleri Şube Müdürlüğüne başŸvururlar. Spor İşleri Şube Müdürlüğü uygun gördüğü öğrencileri seçmelere alarak sonucu rektörlük,mütevelli heyetine onay için sunar ve sonucu açıklar.

Spor İşleri Şube Müdürlüğü