×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Üniversitelerarası Kadınlar Basketbol Müsabakaları 2022-2023

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Kadın Basketbol Müsabakaları  29 Kasım – 15 Aralık 2022 tarihleri arasında Atılım Üniversitesinde gerçekleşti. Turnuvada grup ikincisi olan takımımızı tebrik ediyoruz.

Üniversite 1. Lig Erkek Basketbol Takımı 2022-2023

Üniversitelerarası Erkek Basketbol Müsabakaları  28 Kasım – 14 Aralık 2022 tarihleri arasında Balgat kampüs 1 Nolu spor salonumuzda gerçekleşti.  Turnuvada büyük mücadele ederek grup ikincisi olan takımımızı tebrik ediyoruz.

Üniversitelerarası Kadınlar Basketbol 1. Lig Müsabakalarında  Şampiyonluk 2022

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası Kadınlar Basketbol 1. Lig Müsabakaları 18- 22 Nisan tarihleri arasında ODTÜ spor salonunda gerçekleşti. Takımımız tüm rakiplerini yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Üniversite 1. Lig Erkek Basketbol Takımımızdan Başarı 2022

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 1. Lig Erkek Basketbol Müsabakaları 21-25 Mart tarihleri arasında TED üniversitesinde gerçekleşti. Takımımız grup ikincisi olarak kupasını aldı.

Üniversitelerarası 1. Lig Basketbol Kız ve Erkek Maçları 2020

02-06.Mart.2020 tarihleri arasında Balgat Kampüste gerçekleşen Üniversiteler 1. lig Kız – Erkek Basketbol Müsabakaları sona erdi. Bir hafta boyunca üniversitelerin 1. Lig kız ve erkek basketbol takımlarına ev sahipliği yapan  Balgat kampüste çok çekişmeli maçlar oynandı. Takımlarımızı tebrik ediyoruz.

 

Üniversitelerarası Bayan Basketbol 1. Lig Şampiyonu/ANKARA 2019

Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüs 1 No’lu salonda düzenlenen Üniversitelerarası Bayanlar Basketbol 1.Lig karşılaşmalarında Çankaya Üniversitesi Bayan Basketbol takımımız namağlup şampiyon olarak süper Lige yükselme maçlarına katılmaya hak kazandı. Takımımızı tebrik ediyoruz.

Üniversiteler Kadın 2. Lig Basketbol Müsabakaları / Çankaya Üniversitesi Balgat Kampüs

2018 – 2019 Eğitim yılı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği 2. lig Kadınlar Basketbol müsabakaları 17-21 aralık 2018 tarihleri arasında üniversitemiz Balgat kampüste bulunan 1 nolu spor salonunda gerçekleşti. Ankara’da bulunan 5 üniversitenin katıldığı müsabakalar sonucunda Başkent Üniversitesi birinci olarak bir üst lige yükselmeyi başarmıştır. Müsabakalar sonucunda İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi ikinci, TOBB Üniversitesi üçüncü olmuştur.

Üniversitelerarası Süper Lig  Erkek Basketbol Müsabakaları 2017 / ÇANAKKALE

Üniversite Erkek Basketbol takımımız Süper lig terfi müsabakalarını tamamladı.

18 – 23 Nisan tarihlerinde Çanakkale 18 Mart Üniversitesinde düzenlenen Üniversiteler Süper lige Yükselme müsabakalarına katılan Erkek basketbol takımımız zorlu mücadeleler sonucunda grubunu 3. sırada tamamlamıştır.

Üniversitelerarası Süper Lig  Bayan Basketbol Müsabakaları 2016 ANTALYA

Koçfest Basketbol Süper Lig Müsabakaları 10- 17 Mayıs 2016 tarihleri arasında  10 üniversitenin katılımıyla Antalya’da gerçekleşti. Turnuvada mücadele eden bayan basketbol takımımızı tebrik ediyoruz.

Üniversitelerarası 1. Lig  Erkek Basketbol Müsabakaları 2016 ANKARA

Üniversitelerarası 1. Lig Basketbol Müsabakaları 18 Nisan 2016 tarihinde 10 Üniversitenin katılımıyla Turgut Özal Üniversitesi spor salonunda gerçekleşti. Erkek basketbol takımımız grup üçüncüsü olarak gelecek yıl 1. Lig de oynayacaktır.

Üniversitelerarası Bayan Basketbol Süperlig Müsabakaları

12-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Isparta ilinde düzenlenen 2014-2015 sezonu Koçfest Türkiye Üniversiteler arası Süper lig müsabakalarında Bayan Basketbol takımımız 5 olmuştur.

ÜNİVERSİTELERARASI ERKEK BASKETBOL 2. LiİG MÜSABAKALARI 2014-2015

Türkiye üniversite sporları federasyonunun düzenlediği üniversitelerarası 2. Lig basketbol turnuvası 22-26 Aralık 2014 tarihleri arasında üniversitemiz 2 nolu spor salonunda gerçekleşmiştir. Üniversite takımımız turnuva birincisi olmuştur.

1. Çankaya Üniversitesi

2. TOBB Üniversitesi

3. Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Bayan Basketbol Takımımız Avrupa 4ncüsü Oldu (2013-2014)

Avrupa Üniversite Oyunları’nın 2.’si 28 Temmuz – 9 Ağustos 2014 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleşti. Portekiz ve Almanya takımlarını yenerek grup 1. si olan bayan basketbol takımımız 6 Ağustos 2014 Çarşamba günü de , Avusturya takımını 75-60 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı final karşılaşmasında tüm çabasına rağmen Fransa takımına 72-79 yenilen basketbol takımımız son gün Almanya maçında kısıtlı kadrosu ve zorlu maç nedeniyle yorgun düşerek maçı kaybetmiş ve Avrupa dördüncüsü olmuştur. Şampiyonada ülkemizi ve üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden kızlarımızı kutluyoruz.

Çankaya Üniversitesi – Polytechnic İnstitute of Porto (Portekiz) 71-63
Çankaya Üniversitesi – University of Freiburg (Almanya) 64-44
Çankaya Üniversitesi – University of Vienna (Avusturya) 75-60
Çankaya Üniversitesi – University of Strasbourg (Fransa) 72-79
Çankaya Üniversitesi – University of Bochum (Almanya) 55-75

Spor Koordinatörlüğü

Badminton branşında Ferdi Kategoride Neslihan YİĞİT’in AVRUPA ŞAMPİYONU olmasından sonra Çiftler Final Müsabakasından da Cemre FERE/Neslihan YİĞİT çifti rakiplerini yenerek AVRUPA ŞAMPİYONU oldular.

Bahçeşehir Üniversitesi Bayan Voleybol Takımımız AVRUPA ŞAMPİYONU oldu.

Fatih Üniversitesi Erkek Basketbol takımı AVRUPA İKİNCİSİ oldu.

Çankaya Üniversitesi Bayan Basketbol Takımımız AVRUPA DÖRDÜNCÜSÜ oldu. Türkiye sıralamada 4 altın 3 gümüş ve 1 bronz madalya ile oyunları 5. sırada tamamladı.

detay: http://tusf.org/anasayfa.aspx

Takımımız Üniversitelerararsı Süperlig Şampiyonası Türkiye 4.’sü

12-17 Mayıs 2014 tarihleri arasında Kayseri’de başlayan Üniversitelerarası Süper Lig müsabakalarında basketbol takımımız 1.gün Aksaray Üniversitesi ile yaptığı maçı 80-69 kazanmış,2.gün Marmara Üniversitesi ‘ ne karşı kaybetmiştir.3.gün Ege Üniversitesi ‘ni 71-58 yenerek grubunda 2. olarak 4 takım arasında yer almıştır.

16 Mayıs Cuma günü Aydın Üniversitesi ile çapraz eşleşmelerinde karşılaşarak Türkiye 4 .’sü olmuştur.

Üniversite Bayan Basketbol Takımımız Avrupa 7. si oldu (2013)

Ülkemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil eden takımımız ilk maçın heyecanıyla Letonya’ya az bir farkla yenilse de fiziksel üstünlüklerine rağmen Rusya’yı 78-69 yenerek çeyrek finale yükselmeyi başardı.

Almanya ile yaptığı maçta mağlubiyet alan takımımız son maçı Polonya’yı yenerek ilk kez katıldığı şampiyonadan başarıyla dönmüştür. Turnuva boyunca büyük mücadele gösteren takımımızı tebrik ediyoruz.

 

2013 Üniversitelerarası Basketbol Süperlig Müsabakalarında Takımımız Türkiye 2.si Oldu 

Türkiye Üniversiteler Federasyonu tarafından düzenlenen ve Adana ilimizde yapılan Üniversitelerarası basketbol süperlig müsabakalarında büyük mücadele gösteren bayan basketbol takımımız geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye 2. si olmayı başardı. En iyi 8 Üniversite takımının katıldığı Süper Lig Finallerinde kendi grubunda Çukurova –Hacettepe ve Bilgi Üniversitesi ile karşılaşan takımımız Çukurova dışında diğer maçlarını kazanarak grubu 2.olarak tamamladı. İstanbul ve Hacettepe Üniversitesi bir alt lige düşerken, yarı final eşleşmelerinde Ege Üniversitesini 66-62 yenerek takımımız finale kaldı. Finalde Çukurova Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılan Süper Lig Finallerinde rakibini son 5 dakikada yakalayıp 5 sayı ile öne geçmemize rağmen 79-76 mağlup ayrılarak Türkiye 2.’si olarak madalya ve kupalarını aldı. Bu yıl Türkiye’yi Hırvatistan da temsil edecek takımımızı candan kutluyoruz.

Spor Koordinatörümüz Haluk Bilgin Antalyada 11-13 0cak 2013 tarihlerinde yapılan üniversite sporları federasyonu koordinasyon toplantısına katıldı.Toplantıda bu yıl, önümüzdeki yıl yapılacak turnuva planlaması ve bu yıl Avrupa şampiyonasına katılacak üniversiteler ilan edildi(bir önceki yıl yaptıkları dereceye göre).Üniversite Bayan Basketbol Takımımız İstanbul Üniversitesiyle Hırvatistanda temmuz ayında yapılacak avrupa şampiyonasına gönderilmek üzere karar alındı.

2012 Eskişehir Üniversitelerarası Basketbol Süperlig Müsabakalarında Takımımız Türkiye 2.si Oldu

Türkiye Üniversiteler Federasyonu tarafından düzenlenen ve Eskişehir ilimizde yapılan üniversitelerarası basketbol süperlig müsabakalarında büyük mücadele gösteren bayan basketbol takımımız Türkiye 2. si olmayı başardı. Kendilerini kutluyoruz.

KoçFest sponsorluğunda gerçekleşen Üniversitelerarası süperlig müsabakalarında, bir çok aktivitenin yer aldığı etkinliklerde final maçlarını oynayarak Ankara’yı ve Üniversitemizi temsil edeceklerinden dolayı takımımızla gurur duyuyor ve kendilerini kutluyoruz.

16-21 MAYIS BAYAN BASKETBOL SÜPER LİGE TERFİ MÜSABAKALARI

Üniversitelerarası Bayan Basketbol takımından büyük başarı…

Bayan Basketbol takımımız ODTÜ’ de yapılan şampiyonada birinci olduktan sonra Çorum’da yapılan süper lige terfi müsabakalarında da şampiyon olmuştur. Sırasıyla İstanbul Aydın, Gazi Üniversitesi, 19 Mayıs Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesini yenerek birinci olmuştur. Gelecek yıl üniversitemizi süper ligde temsil edecek takımımız en iyi 8 takım arasına girerek bizlere büyük mutluluk yaşatmıştır. Kendilerini kutluyoruz.

3-7 MAYIS BAYAN BASKETBOL 1. LİG MÜSABAKALARI

Üniversitelerarası Bayan Basketbol 1. Lig Müsabakaları

Üniversite Bayan basketbol takımımız yarı finalde Ankara Üniversitesini finalde de Gazi Üniversitesini yenerek ODTÜ’de yapılan müsabakalarda şampiyon oldu. Takımımız 16-21 Mayıs 2011 tarihlerinde süper lige terfi müsabaklarına katılmaya hak kazanmıştır. Takımımızı kutluyoruz.

07- 11 Aralık 2010 ERKEK BASKETBOL 2.LİG MÜSABAKALARI

Üniversitelerarası Basketbol 2. lig müsabakaları 7-11 Aralık 2010 tarihleri arasında Üniversitemiz Olimpik spor salonunda gerçekleşmiştir. Çankaya Üniversitesi 8 üniversite arasında 1. ci olarak 1. lig müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır. Takımımızı kutluyoruz.

Çankaya Üniversitesi Erkek Basketbol Takımı