×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE PORTALI ULAŞIM

Üniversitelerarası Bayan Basketbol 1. Lig Şampiyonu/ANKARA 2019

  •  Üniversitelerarası Bayanlar Basketbol 1.Lig karşılaşmalarında Çankaya Üniversitesi Bayan Basketbol takımımız namağlup şampiyon olarak süper Lige yükseldi.

Üniversitelerarası Erkek Basketbol 2. Lig Müsabakaları 2014-2015

  • Türkiye üniversite sporları federasyonunun düzenlediği üniversitelerarası 2. Lig basketbol müsabakalarında Üniversite takımımız turnuva birincisi olmuştur.

Bayan Basketbol Takımımız Avrupa 4.’sü Oldu (2013-2014)

  • Avrupa Üniversite Oyunları’nın 2.’si 28 Temmuz – 9 Ağustos 2014 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleşti. Portekiz ve Almanya takımlarını yenerek grup 1. si olan bayan basketbol takımımız 6 Ağustos 2014 Çarşamba günü de , Avusturya takımını 75-60 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı final karşılaşmasında tüm çabasına rağmen Fransa takımına 72-79 yenilen basketbol takımımız son gün Almanya maçında kısıtlı kadrosu ve zorlu maç nedeniyle yorgun düşerek maçı kaybetmiş ve Avrupa dördüncüsü olmuştur. 

 Üniversitelerarası Süperlig Şampiyonası  2013

  •  Üniversite kadın takımımız Üniversitelerarası Süper Lig müsabakalarında Türkiye 4 .’sü olmuştur.

Üniversite Bayan Basketbol Takımımız Avrupa 7. si oldu (2013)

  • Ülkemizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil eden takımımız ilk maçın heyecanıyla Letonya’ya az bir farkla yenilse de fiziksel üstünlüklerine rağmen Rusya’yı 78-69 yenerek çeyrek finale yükselmeyi başardı.
  • Almanya ile yaptığı maçta mağlubiyet alan takımımız son maçı Polonya’yı yenerek ilk kez katıldığı şampiyonadan başarıyla dönmüştür. Turnuva boyunca büyük mücadele gösteren takımımızı tebrik ediyoruz.

2013 Üniversitelerarası Basketbol Süperlig Müsabakalarında Takımımız Türkiye 2.si Oldu 

  • Türkiye Üniversiteler Federasyonu tarafından düzenlenen Üniversitelerarası basketbol süperlig müsabakalarında büyük mücadele gösteren bayan basketbol takımımız geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye 2. si olmayı başardı.

 Üniversitelerarası Basketbol Süperlig Terfi Müsabakaları 2011

  • Bayan Basketbol takımımız ODTÜ’ de yapılan şampiyonada birinci olduktan sonra Çorum’da yapılan süper lige terfi müsabakalarında da şampiyon olmuştur.  Takımımız gelecek yıl üniversitemizi süper ligde temsil edecek.

 Üniversitelerarası Bayan Basketbol Terfi Müsabakaları /2011 

  • Üniversite Bayan basketbol takımımız ODTÜ’de yapılan müsabakalarda şampiyon oldu. Takımımız  süper lige terfi müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Üniversitelerarası  Erkek Basketbol  2.Lig Müsabakaları /2010

  • Üniversitelerarası Basketbol Erkek 2. lig müsabakalarında Çankaya Üniversitesi 8 üniversite arasında 1. ci olarak 1. lig müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştır.

Üniversitelerarası Atıcılık Türkiye Şampiyonası /TRABZON 2019

  • Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Atıcılık Şampiyonasında Sporcularımzından Hazel Cemre DEMİRCİ havalı tabancı atışlarında Türkiye 3.’sü olarak bronz madalyayı almaya hak kazanmıştır. Bir diğer sporcumuz Bengisu Haskalfalı final yarışına kalarak havalı tüfek atışlarında Türkiye 6.’sı olmuştur.

Üniversitelerarası Bowling Şampiyonası / Ankara/2019

  • Üniversite Sporları Federasyonu tarafından a düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Bowling Şampiyonasında erkek ve kadın takımlarımız üçüncülük kupası alarak 2 kupayla turnuvayı tamamlamıştır.

Üniversitelerarası Bowling Şampiyonası Ankara/2018

  • Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Turnuvada büyük mücadele eden erkek takımı sporcumuz Kenan Berke BAŞAR bireysel de Türkiye 2.’si olarak üniversitemizi gururlandırmıştır. Ayrıca erkek ve kadın takımlarımız Türkiye dördüncüsü olarak turnuvayı tamamlamışlardır.

Üniversitelerarası  Bowling Şampiyonası Ankara /2017

  • 2016-2017 üniversitelerarası bowling turnuvasın da bayan takımımız Türkiye dördüncüsü oldu. Erkek takımımız Türkiye ikincisi olarak kupa almaya hak kazandı.

Üniversitelerarası Bowling Şampiyonası Ankara/2016

  • Üniversitelerarası Bowling Türkiye Şampiyonasında Erkek takımımız Türkiye dördüncüsü olarak turnuvayı tamamlamıştır. Bayan sporcularımız büyük mücadele göstererek Türkiye üçüncüsü olmuştur.

 

 Üniversiteler Eskrim Türkiye Şampiyonası / Zonguldak 2015

  • Üniversiteler Eskrim Türkiye Şampiyonasın da  öğrencilerimizden Bahadır Sinan 27 sporcuyu geride bırakarak Türkiye İKİNCİSİ olmuştur.

Üniversitelerarası Futsal 2. lig Müsabakaları Ankara/2018

Üniversite Futsal takımımız grup ikincisi olmuştur.

 

 Üniversitelerarası Futsal Müsabakaları  Ankara /2013

Üniversite futsal takımımız Ankara birincisi olarak  Adana’da Birinci lige terfi müsabakalarına katılma hakkı Elde etmiştir.

Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonası/ Antalya /2018

  • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği Kickboks Şampiyonasında Üniversitemizi 75 kg. Full Contact branşında temsil eden Yasin Aybars YILMAZ Türkiye 3. sü olarak bronz madalya almıştır. 

 

Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonası/ Antalya /2017

  •   Üniversiteler arası Kick Boks müsabakalarında okulumuzun  öğrencilerinden Milli sporcu Sümeyra SEYFELİ, tüm müsabakaları kazanarak  1. olmuştur. Erkekler 75 kg. Full Contact dalında  öğrencimiz Yasin Aybars YILMAZ finalde sikletinin Dünya Şampiyonuna kaybederek 2. olmuştur.

 

 

Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonası/ Antalya /2016

  • Türkiye Üniversitelerarası Kick Boks şampiyonasında sporcularımızdan Sümeyra Seyfeli bayanlar Point Fighting Türkiye ikincisi, Yasin Aybars Yılmaz da erkekler Full Contact Türkiye ikincisi olmuştur.

 

Üniversitelerarası Kick Boks Şampiyonası/ Bolu  /2015

  •  Türkiye Üniversiteler Kick Boks Şampiyonasında öğrencilerimizden Sümeyra Seyfeli bayanlar Point Fighting Türkiye BİRİNCİSİ olmuştur.

 Gazi Kupası Oryantiring Yarışması  / Ankara/ 2015

  • 13 Nisan 2015 tarihinde yapılan Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın da katılmış olduğu Gazi kupası  Oryantiring Yarışmasında  Çankaya Üniversite’si Bayan Takım’ı 2. Olmuştur.

 Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası / Samsun 2019

  • 14.05.2019 tarihinde Samsun 19.Mayıs Üniversitesi’nde başlayan Türkiye Koç Spor Fest Üniversiteler Büyük Final Yüzme Türkiye Şampiyonasında öğrencimiz BERKCAN PİŞMİŞ, 400 m karışık yarışlarında 1. olarak Altın Madalya kazanmıştır.

 Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası /Adana /2018

  • Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Koç Spor Fest Yüzme Şampiyonası  sporcularından Berkcan Pişmiş 400 m karışık yarışında Türkiye birincisi ,200 m karışık yarışında Türkiye üçüncüsü olmuştur.

 Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası /Antalya /2017

  • Üniversitelerarası Türkiye Yüzme Şampiyonasında sporcumuz Berkcan Pişmiş 400 m karışık yarışında Türkiye 2.si 200m karışık yarışında Türkiye 3.sü olmuştur.

Üniversitelerarası Yüzme Şampiyonası /Kayseri/ 2014

  • Türkiye Üniversiteler arası Yüzme Şampiyonasında  Türkiye 3.’lüğü kazanan sporcumuz Ödül Akyol bronz madalya almayı başardı.

Üniversitelerarası Tenis 2. Lig Şampiyonası / Antalya / 2018

  • Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun düzenlediği  Tenis 2. Lig Müsabakalarında   grup ikincisi olarak turnuvayı ikincilik  kupası  alarak tamamlayan erkek tenis takımımız.

 

Angora Kupasında Öğrencilerimizden Başarı ANKARA  2016

  • Ankara Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenen 14. Geleneksel ANGORA Kupasına  katılan bayan ve erkek tenis takımlarımız turnuvayı üçüncülükle tamamlayarak madalya almayı başardı.

 

 

Üniversitelerarası  2. Lig  Tenis Müsabakaları Antalya / 2016

  • Üniversitelerarası 2. Lig Tenis müsabakalarında erkek tenis takımımız grup üçüncüsü olmuştur.

 

 Üniversitelerarası Süperlig ve 1. Lig müsabakaları Antalya / 2015

  • Üniversitelerarası Süper lig ve 1. Lig müsabakalarında süper ligde olan kız takımımız grup üçüncüsü olarak Süper ligde kalmayı başarmıştır.

Üniversitelerarası Tenis Ünilig Müsabakaları /Antalya /2014

  • Üniversitelerarası tenis müsabakaları  bayan takımımız grup ikincisi olarak kupa almaya hak kazanmıştır.

Öğr. Elm. Simge Şahan - Sena Çakmak- Beliz Öncü - Aysu Demirtürk

Üniversitelerarası Tenis Müsabakaları / Antalya / 2013

  •  Üniversitelerarası Tenis 1. lig müsabakalarında büyük mücadele gösteren bayan tenis takımımız süperlige yükselmeyi başardı.

 

Üniversitelerarası Tenis 1. lig Müsabakaları / Antalya / 2012

Üniversitelerarası tenis turnuvasında 1.ligde yarışan bay ve bayan takımımız gruplarında 2.olarak müsabakalarını tamamlamışlardır.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Üniversitelerarası Tenis Müsabakaları / Antalya / 2011

  • Üniversite Tenis takımımız 2 Üniversitelerarası tenis şampiyonasında  bayan tenis takımımız 8’ li grupta tek mağlubiyetle 3.cü, Erkek tenis takımımız 6’lı grupta yenilgisiz 1.ci olmuştur. Takımlarımız bir üst lige çıkmaya hak kazanmışlardır.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 Üniversitelerarası Kadınlar 1.Lig Voleybol Müsabakaları/ 2019

  • Üniversitelerarası Kadın Voleybol Müsabakaların da takımımız ikincilik kupasını almayı başarmıştır.

 Üniversitelerarası Erkekler 2. Lig Voleybol Müsabakaları / 2019

  • Üniversitelerarası Erkekler 2. Lig Voleybol Müsabakalarında takımımız üçüncülük kupası almıştır.

 Üniversitelerarası Kadın Voleybol 2. Lig Müsabakaları /2019

  •  Üniversitemiz spor salonunda gerçekleşen kadın voleybol müsabakalarında voleybol takımımız namağlup şampiyon oldu. Takımımız 1. lige yükselmeyi başarmıştır.

10-14 Aralık 2018 Üniversitelerarası Erkek Voleybol 2. Lig Müsabakaları /ANKARA

  • Erkekler voleybol 2. Lig grup müsabakaların da büyük mücadele gösteren erkek voleybol takımımız grup ikincisi olarak turnuvayı tamamladı.

09-14 Nisan Üniversitelerarası Erkek Voleybol 1. Lig Müsabakaları 

  • Üniversitelerarası Erkek  Voleybol 1. Lig müsabakalarında 3. olan takımımız kupa ve madalya ile dönmüştür.

Üniversitelerarası Bayan Voleybol 2. Lig Müsabakaları / Antalya /2016

  •              Üniversitelerarası 2. Lig Bayan Voleybol Müsabakalarında takımımız namağlup şampiyon olarak bir üst lige çıkmayı başarmıştır.

  Üniversitelerarası Bayan Voleybol 2. Lig Müsabakaları / Ankara /2015

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Bayan Voleybol 2. Lig müsabakalarında mücadele eden üniversite takımız 3. olmuştur.

IMG_1315

– Üniversitelerarası Erkek Voleybol  2. Lİg Müsabakaları / Ankara /2015

  • Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Voleybol 2. Lig müsabakalarında mücadele eden üniversite Erkek voleybol takımımız namağlup şampiyon olmuştur.

12357191_10153820103229726_757027618283135707_o

 

Üniversitelerarası Bayan Voleybol 2. Lig Müsabakaları / Ankara /2015

 

  •  Üniversitelerarası 2.lig bayan voleybol turnuvasında takımımız üçüncü olmuştur.

Üniversitelerarası Erkek Voleybol  2. Lİg Müsabakaları / Ankara /2015

Üniversitelerarası voleybol 2.lig müsabakalarında finale kalan erkek voleybol takımımız grup maçında şampiyon olarak bir üst lige çıkmaya hak kazandı.

Üniversitelerarası Plaj Voleybol Müsabakaları / Ankara / 2011

Gazi Üniversitesinde düzenlenen Ankara Üniversitelerarası Plaj Voleybol müsabakalarına ilk kez katılan bayan takımımız 3. cü olmuştur.