×
WEB MAIL TELEFON REHBERİ ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ AÇILAN DERSLER UZAKTAN EĞİTİM KAMPÜSTE YAŞAM KÜTÜPHANE ULAŞIM
×

SPORDA BAޞARI BURSUNDAN YARARLANMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERDE ARANACAK NİTELİKLER

1- Sporda başŸarı bursu başŸvuruları, Spor Kulübü ve Üniversite faaliyetlerimiz içinde yer alan branşŸlarda yapılacaktır.

2- ÖğŸrenciler bu branşŸlarda üstün başŸarılı olduklarını belgelendirmesi gerekmektedir. Milli olanlar millilik belgesini, süper lig, birinci ve ikinci liglerde görev yapan sporcular da lisanslarının fotokopilerini seçmelerden önce Spor KoordinatörlüğŸüne teslim edeceklerdir. Türkiye ve Avrupa’da derece yapmışŸlarsa bu başŸarılarını da aynı şŸekilde belgelendireceklerdir.

3- Sporda başŸarı bursu, o yıl ki başŸvuru ve ihtiyaca göre Üniversite yönetimince çeşŸitli oranlarda belirlenir.

4- Sporda başŸarı bursu, her yıl değŸerlendirilir. Sporcunun ve takımın başŸarısına göre burs miktarı arttırılabilir, eksiltilebilir veya aynı oranda kalabilir. Sporcunun akademik ortalamasıyla burs oranı artmaz veya eksilmez. Burs, öğŸrencinin tüm üniversite öğŸrenimi boyunca devam edebilir ancak, öğŸrenci üniversite veya spor kulübünün belirleyeceğŸi tüm idmanlara, maçlara katılmak zorundadır. ÖğŸrencinin geçerli bir mazereti olmadan devamsızlık yapması veya disiplin cezası alması durumunda bu burs kesilir. ÖğŸrenci bunu peşŸinen kabul eder.

5- Sporda başŸarı bursundan yararlanmak isteyen tüm öğŸrenciler belgeleriyle birlikte Spor İşleri Şube Müdürlüğüne başŸvururlar. Spor İşleri Şube Müdürlüğü uygun gördüğŸü öğŸrencileri seçmelere alarak sonucu rektörlük,mütevelli heyetine onay için sunar ve sonucu açıklar.

Spor İşleri Şube Müdürlüğü